Podzimní tábor 2013

 

26.10.2013

Ahoj rodičové,

dojeli jsme opět bez potíží. Hned po příjezdu jsme si prošli pro nás neznámé okolí. V místním lese jsou i listnaté stromy, které nám svým barevným, opadaným listím připomínají, že podzimní prázdniny nemají svůj název jen tak. 

Po večeři už následoval úvod do našeho dračího programu.  Společně budeme hledat vzácná vejce barevných čínských draků. Rozdělili jsme se do soutěžních dračích klanů. Děti si museli vymyslet název a vlajku, které pak vůdci jednotlivě ohodnotili. Zatím bez bodového rozdílu.

V tuto dobu už spíme a těšíme se na další den. Dobrou.

P.S.: Posouvá se čas a nastává otázka: "Vyspíme se všichni o hodinu déle?" :-)


 

27.10.2013

Fůůůů-fůůůůůůůůůůůů...

Teda, tady to ale fučí. Draci nad námi velice funí a poslali nám po mohutném větru pergamen se zprávou. Jenomže zpráva byla šifrovaná, a tak se děti musely naučit luštit dračí šifry. Všechny děti to dokázaly. Dopoledne jsme tedy měli co dělat a dostali jsme za to řádnou odměnu. Dračí zub, kterým jsme utvrdili členství v klanu. 

Odpoledne bylo v duchu orientačního běhu plného úkolů, otázek a legrace. Poslední skupinka doběhla již se stmíváním a všichni řádně zmoženi jsme se těšili na večer, protože nás čekalo překvapení v podobě dračí tomboly. Den byl dlouhý, proto po tombole následovala pohádka a hurá na kutě. Zítra je přeci taky den a jelikož má být opět krásné počasí, vyrazíme za dalším dračím dobrodružstvím ven. :-) 

Dobrou noc.


28.10.2013

Přejeme krásný sváteční večer.

Svátkem se dá nazvat celý dnešní den. Vždyť takové počasí na konci října, to by našinec hledal snad jen na druhé straně světa, odkud nám naši draci přinesli další pergamen. V něm stálo: "Předveďte jeden uzel." A tak se děti musely naučit uzle. Chvíli to vypadalo, že s tím bude problém, nakonec však všechno to šmodrchání dopadlo na výbornou.

Po poledním odpočinku nás po Svatoštěpánských lesích provázel dračí příběh, který musel být zakončený scénkou, a proto se před večeří proměnila místní jídelna v dračí divadlo. Dejte pozor, aby vám vaše ratolesti neutekly k ochotníkům, mnozí z nich mají veliký talent. :-)

Večer nám celodenní program zakončila diskotéka, po níž už vyčerpaná dítka zaplula do pelíšků. My zaplujeme za momentík, však nás den také zmohl. :-)

Dobrou noc do Prahy posílají všichni Bobříci.

 

29.10.2013

To to uteklo...

Čtvrtá noc, a my víme, že již zítra budem ve svých pelíšcích u vás, rodičů. Dnešní den jsme čekali deštivý, proto jsme se dopoledne vrhli na výrobu něčeho, na co se můžete jen těšit. :-)

 Odpoledne jsme se na popud našich draků učili táborové ohně a přitom jsme se proběhli.

Po večeři jsme se chopili baterek a vydali se na tajuplnou cestu místním temným lesem. Po všech překážkách bránícím nám v průchodu jsme překonali tu největší. Našli jsme dračí vejce! A co obsahovala? No přeci samá dráčátka. :-)

Večerní diskotéka nás nakonec zahnala do postelí a my víme, že se již teď můžeme těšit na budoucí bobříkovská dobrodružství. :-) Dobrou noc.