Podzimní tábor 2018 - 

26.10.2018 - Tajemství zvěrokruhu

Cesta proběhla hladce, na místo jsme dorazili dříve, než jsme čekali. Už před večeří se děti stihly rozdělit do pokojů. Po večeři, která nám všem chutnala, jsme měli seznamovací hry a soutěže, které si děti i vedoucí velice užili. Po uvítacích hrách měli děti za odměnu diskotéku. 

 

27.10.2018

Po snídani jsme seznámili děti s tématem celotáborové hry. Následovala první soutěžní etapa. V této etapě se děti seznamovali s obrázky a piktogramy jednotlivých znamení, současně si ověřovali, zda jim sedí uvedené vlastnosti. Všichni prošli důkladným testem rychlosti, přesnosti, zručnosti, paměti a logického myšlení. Po obědě jsme měli pro děti připravený orientační běh, při kterém jsme zjištovali jak moc děti znají své vedoucí. Večer jsme zakončii stezkou odvahy.

 

28.10.2018

Dnes by ani psa nevyhnal, sníh ale vydržel pouze dokud nedopadl na zem. Děti dopoledne měly vyráběcí etapu. Každé dítě si mohlo vyrobit přívěsek, záložku nebo například piktogram svého znamení. Fantazii se meze nekladly. Použili jsme jak přírodní materiály tak barevné papíry nebo korálky. Odpoledne vzhledem k počasí se odpolední program přesunul do budovy, kde jsme měli tzv. pouť. Děti plnily různé úkoly, za které dostaly razítka, která pak směňovaly za odměny. Den jsme zakončili filmem.

 

29.10.2018

Dnes ráno měly děti poslední etapu celotáborové hry. V této etapě si děti vyzkoušely jak je důležitá spolupráce. Také jsme chtěli otestovat jejich kreativitu, se kterou se s vámi chceme podělit na konci tohoto vzkazu. Odpoledne je čekal orientační běh, doplněný zajímavýmy otázkami. Po večeři jsme vyhlásili úklid. A následovala diskotéka.

Doplňování přísloví:
Kdo lže, tomu Libor pěkně ukáže.
Kdo lže a krade je za vodou.
Neříkej hop, když nemáš nohy.
Kdo chce s vlky spát, nesmí se jich bát.
Pro jedno pivo by do pekla skočil.
Mluviti, ti nádobí nepomůže umýti.
Komu se etapa nelíbí, ať si pr*el políbí.
Pro jedno ráno mixér nekupuj.
Mluviti stříbro, mlčeti fosforečnan sodný.
Svatá Barbora má ráda Libora.
Svatá Martina děti uhlídá.
Kdo lže bude politik.
První vlaštovka letěla, o sloup se zabila.
(zvýrazněné části měli děti předepsány, zbytek doplňovaly)

 

30.10.2018

Po snídani jsme vyhlásili výsledky celotáborové hry a rozdaly odměny. Konečně se nám umoudřilo počasí a děti teď hrají sportovní hry. Po obědě nás čeká balení.