Podzimní tábor 2012 - Stradonice

24.10.2012

Mílí rodiče, zdravíme Vás z cílového místa ve Stradonicích. Cesta z Prahy nám trvala kolem půl hodinky, takže jsme neměli dlouhou chvíli a pěkně nám jízda v autobuse utekla...

Po příjezdu nás čekala výborná večeře, opět se projevili někteří známí táboroví jedlíci, kteří si s chutí nechali dát nášup :)

Po naplnění žaludků a ubytování se v pokojících, nám bylo sděleno, že právě v tomto období se v okolí Stradonic vyskytuje nezvykle velké množství strašidýlek, ale i velkých strašidel. Údajně jsou to strašidla vesměs hodná, ale pro jistotu jsme si všichni vyrobili nejrůznější škrabošky, abychom se zítra mezi ně mohli vydat. Uvidíme, jak nás příjmou, jak se jim budeme líbit a co si pro nás připravili...Každopádně Vám to zítra vyřídíme, ať víte s jakými strašidýlky máme tu čest se ve Stradonicích potkat!

25.10.2012

Opět se hlásíme živí a zdrávi ze stanoviště ve Stradonicích!

Jak jsme včera předeslali, dnes nás čekalo setkání s místními strašidly. Dopoledne se nám představili v plné své kráse... I když některá nevypadala od pohledu moc vlídně,všechna byla hodná a dokonce nám připravila zajímavé a zábavné úkoly. Asi se jim naše táborové osazenstvo muselo hodně líbit, protože nás pozvala na večerní rej strašidel. Dostali jsme jednu dobrou radu, vyrobit si na večer pravý lampión. S chutí jsme se pustili do vyrábění...Ihned po setmění jsme se s vlastními svítilničkami vydali po trase za strašidly. Všichni jsme byli stateční, možná i proto, že s námi vyrazili všichni vedoucí, asi i oni byli zřejmě zvědaví, jak vypadá místní strašidelnický rej...

26.10.2012

Dnes naposled se hlásíme za základny ve Stradonicích. 

Jelikož nás včerejší místní strašidýlka natolik zaujala, rozhodli jsme se ráno vyrobit malé strašidelné kamarády. Stačily pouze šikovné ruce, trocha látky, pastelky a roličky z toaletního papíru.

Odpoledne jsme se vydali po strašidelné stezce k řece Berounce, kde si na trase pro nás strašila připravila zapeklité otázky. Bohužel déšť nás zahnal rychle zpět do budovy, kde jsme zbývající čas vyplnili zábavnou pantomimou.

Večer nás čekalo loučení s místními strašidýlky. Tentokrát jsme se vydali na světýlkami osvětlenou zahradu, kde jsme se loučili s nově poznanými kamarády - strašidýlky. Na jaký pozdrav jsou zvyklá? No přeci.. "Tě pic strašidýlka...!"

Zítra se můžeme těšit na vyhodnocení celé výpravy: "Dovádění se strašidly". Určitě nám noví kamarádi nechali něco na rozloučenou, co? Necháme se překvapit...

Připomenutí po rodiče: zítřejší příjezd okolo 17.00 hod. McDonald´s Řepy.