Zimní tábor

22.02.2014

Konečně na horách!

Po poklidné cestě jsme všichni dorazili do Zadní Telnice a mohli jsme se ubytovat v útulné chatě U Vleku, kde jsme poobědvali a vybalili věci. Ačkoli rtuť teploměru neklesá pod bod mrazu a krajina působí jarně, sjezdovky křižují spokojení lyžaři. Také my jsme chtěli užít tohoto počasí, a proto jsme se vydali na procházku po blízkém okolí. Po večeři jsme se dozvěděli téma pobytu. Školení mladých kriminalistů. O čem všem to bude? Využijeme někdy odborných znalostí? To vám prozradíme v příštích dnech. V tuto dobu již malí bobříci spí a velcí ladí detaily na zítřejší den plný lyžování a kriminalistiky. Dobrou noc!

23.02.2014

Dnes mladí bobříci hned po snídani oblékli sportovní oděvy a vyrazili vstříc místním sjezdovkám. Sníh krásně klouzal, sluníčko svítilo, co víc si můžeme přát? :-) A pozor, pokročilí krásně jezdí na lanovce a začátečníci už na vleku! :-) Třikrát sláva! Po obědě a odpočinku jsme se všichni již mohli vydat na školení kriminalistů. Dnes se školení týkalo prověrky fyzické zdatnosti, a tak děti zdolávaly různá stanoviště a plnily úkoly v daných družstvech. Po večeři všichni obdrželi své identifikační karty a mohli si navrhnout týmový znak. Během krášlení znaků jsme se však dozvěděli, že se po okolí toulá zločinec, přičemž se venku ozvalo několik výstřelů. Rozhodli jsme se, že pomůžeme policii a budeme pátrat. Ráno moudřejší večera, proto to necháme na zítra a mezitím načerpáme síly v našich postýlkách. Zítra podáme další raport. Dobrou noc. :-)
 

24.02.2014

Sportu zdar a lyžování zvlášt! Dnes jsme opět obuli lyže a vydali se křižovat zdejší sjezdovky. Vše jsme zvládli bez jakéhokoli úrazu či nešvaru a k báječnému zážitku nám pomáhalo i horské sluníčko, kterého je přes den habaděj. Odpoledne jsme sledovali stopy místního zločinu. Pachatel je stále neznámý, ale my se nevzdáváme, důkazy se hromadí. Do večeře zbýval ještě čas na bobování, kterého se aktivně účastnili i vedoucí. Zlatým hřebem večera bylo setkání s opravdovým kriminalistou, který nám popsal metody vyšetřování trestných činů. Krásnou a obohacující přednášku zakončil rozdáním diplomů a průkazek detektivů s vlastními otisky prstů. Malí bobříci už šli na kutě. Zítra nás čeká odpočinkový den, proto vyrazíme na pěší výlet plný her a dobrodružství. Dobrou noc.
 

25.02.2014

Odpočinkový den byl pojat ve stylu procházky do Adolfova, během které bobříci dešifrovali různé zprávy, aby zjistili popis našeho hledaného pachatele. Vše se vydařilo, sluníčko na nás pokukovalo jen místy, ale to nám nevadilo i tak jsme si vykračovali lehkým krokem a s úsměvem na tváři. Po obědě si malí kriminalisté vyzkoušeli poskládat podobiznu pachatele a všem se to vydařilo téměř na jedničku. A jelikož se zítra bude zase lyžovat, jsou drobečci v říši snů. Dobrou noc.
 

26.02.2014

Ranní pohled z okna byl mlžný, ale ani to nás neodradilo od lyžovačky. Viditelnost nebyla nejlepší, a tak se i ti nejlepší přesunuli z červené sjezdovky na modrou za mírně pokročilou skupinkou. Tam jsme si zkoušeli slalom a různá cvičení na zlepšení lyžařské techniky. Postupně mlha ustupovala, ale čas i hlad nás hnali na oběd. Po siestě se bobříci věnovali opět školení kriminalistů na téma antropologie, takže popisovali kostru, skládali kosti apod. Večer nás navštívil zkušený člen horské služby, který nám vysvětloval, jak se správně chovat na horách, na sjezdovkách, dával nám různé tipy a odpovídal na naše otázky. Vše bylo velice zábavné a vyčerpávající, proto už se chystáme na kutě a přejeme dobrou noc.
 

27.02.2014

Hip, hip, hurá! Dnešní den jsme pojali závodně, a tak si naši bobříci dali souboj ve slalomu na lyžích. Jejich časy byly téměř profesionální a k tomu jim opět pomáhalo horské sluníčko. O výsledcích se jistě zmíní po příjezdu do svých domovů. Po obědě se vyčerpaní závodníci věnovali filmovému klubu, po kterém se uchýlili zpět ke školení kriminalistů. Daktyloskopie a smyslové vjemy pachů, chutí, zvuků či hmatu nejsou žádnou překážkou ve vyškolení se v mladého kriminalistu. Nyní již chatě vládne ticho a klidné spaní. Zítra ještě lyžovačka, závěr školení a poté balení věcí na sobotní odjezd. Dobrou noc.
 

28.02.2014

Dnes jsme se s mladými bobříky na sjezdovku nevydali, neboť nám počasí nepřálo a vzhledem k únavě by nemuselo být na sjezdovce bezpečno. To ovšem neznamenalo, že se budeme flákat a celý den proležíme. Hráli jsme hry, fotili jsme se do vyšetřovatelských dokumentů a stříleli pistolemi na terč. Odpoledne proběhlo vyhlášení výsledků včerejšího slalomu, byly rozdány medaile a nic už nebránilo náročné disciplíně balení kufrů. To jsme stihli do večeře, kterou jsme se dostali ke slavnostnímu jmenování mladých kriminalistů, předání certifikátů a rozluštění záhady místního pachatele. Kdo to byl a co se stalo, to už se dozvíte od dětí. Dobrou noc