Zimní tábor 2019 - Vítkovice

 

16.2.2019

Dojeli jsme v pořádku, po příjezdu nás čekal velice chutný oběd a následně si děti vybalili a povlékly své postýlky. Dále jsme vyrazili na procházku, sněhu tu je tolik, že jsme si ho museli pořádně užít a koulovačka se nám nevihla, děti si užily i první bobování. Dále jsme se vzájemně seznámili. Zítra nás čeká již první den na svahu.

17.2.2019

Neděli jsme započali lyžovačkou na Vurmovce. Sluníčko nám posílalo mnoho energie, takže jsme si to všichni náramně užili.
Odpoledne už nastal čas na celotáborovou hru. Ta se nese v adventním tématu, takže se nám v chalupě sešla svatá Barbora s Mikulášem, čertem a andělem, Kašparem, Melicharem, Baltazarem, sv. Josefem, Pannou Marií a Ježíškem. Společně nám představili novou hru a my jsme mohli hned začít řešit zajímavé úkoly. Pomáhali jsme Barborce shánět partnera, proto jsme lovili jména, plnili košík dobrotami atd.
Večer jsme už byli celkem unaveni a pustili si vánoční pohádku, po které už byl čas akorát na odpočinek.

18.2.2019

Opět jsme se probudili do slunečného dne. To by byl hřích nevyužít, takže jsme skočili do zimního oblečení a jeli řezat oblouky na sjezdovku.
Odpoledne jsme řádili na bobech, pričemž nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Čert je zapomnětlivý a poprosil nás o pomoc s hledáním ztracených předmětů. Anděl nás požádal o vytvoření nejhezčí podobizny ze sněhu. Mikuláš si řekl o básničku. Tu jsme ovšem museli sami složit. Tyto a další veselé úkoly jsme plnili v rámci druhé části etapovky.
Po večeři jsme ještě potrápili mozkové závity při vědomostní hře.
Teď už je čas spát. Zítra máme odpočinkový den, takže necháme lyže v chalupě a dáme si výlet. O něm vám povyprávíme zítra. Zatím se můžete podívat na fotky.
obrou noc! :-)

Nááááárodil se....

Vážení přátelé, dnešek by mohl být opakovaně. Měli jsme totiž Štědrý den! Dopoledne etapovkou provázel svatý Josef doprovázen Marií. Zkoušeli jsme si různé vánoční zvyky. A maminky, pozor, některá děvčata se do roka vdají! Alespoň dle hodu škrpálem. :-D Pouštěli jsme také lodičky a ve dvojicích zkoušeli oblékat miminko. 

Odpoledne jsme si užili exkurzi v Rautisu v Poniklé. Milé průvodkyně nás provedly výrobou skleněných perliček a ozdob. Také jsme si zkusili nějaké ozdoby vyrobit. Však je i přivezeme domů. Potom jsme se přesunuli k chalupě a užili jsme si bobování. Po večeři přišel Ježíšek a přinesl dárky. Super! K tomu jsme si pustili vánoční pohádku a program ještě nekončil. Vedoucí nám připravili noční bojovku. Jupí!

Po takovémhle dni jsme odpočatí a už se těšíme na zítřejší program s lyžováním.

20.02.2019

Dnešní ráno již mnoho slunce nenabídlo, to nás však neodradilo od lyžování. Ti zdatnější si šli zajezdit na sedačkovou lanovku, ostatní zůstali na kotvě.
Odpoledne byl čas na etapovku. Tentokrát šlo o uměleckou tvorbu.
Večer nastala bitva o hrad. Vedoucí bránili svou pevnost, zatímco děti útočily. Neúprosný boj skončil těsným vítězstvím vedoucích... ;-)

21.02.2019

Dopoledne jsme trávili na lyžích a zdokonalovali svou techniku. Počasí nebylo zlé, avšak slunečno se také nekonalo.
Odpolední etapovka se nesla v duchu silvestrovského večírku. Ochutnávali jsme tedy chlebíčky, šampaňské, psali novoroční předsevzetí a hráli si na obsluhu. Zábava to byla veliká.
Večer jsme měli přípitek a dokonce i ohňostroj. Následně nás čekala tajemná bojovka v mlhavém lese. Nikdo se neztratil a všichni zúčastnění si ji užili.

22.02.2019

No, dnes ráno to vypadalo, že se na nás Krakonoš za něco zlobí. Deštivo, mlhavo, vítr a chlad nebylo to nejpříjemnější počasí na lyžovačku. Proto jsme ještě chvíli pobyli v chalupě. Postupně se z deště stávalo sněžení a počasí se začalo tvářit rozumněji. Na sjezdovce jsme to však zvládali bravurně. Až se Krakonoš slitoval a na několik závěrečných jízd se úplně vyjasnilo. :-)

Odpoledne jsme si dali ještě zábavnou bobovačku a balení :-( věcí. Čas uplynul jako voda a byl čas na vyhlášení vítězů etapové hry. Však se doma pochlubíme, jak jsme byli úspěšní. :-)

Teď už nás veselí závěrečná diskotéka! :-)